Znaczenie rehabilitacji medycznej dla wychodzenia z choroby

Rehabilitacja we współczesnej medycynie odgrywa olbrzymią rolę i coraz szersze grono osób staje się otwartymi na korzystanie ze zdobyczy rehabilitacji, jako istotną szansę na poprawę swojego stanu zdrowia oraz jakości życia po poważnej chorobie. Rehabilitacja pozwala wszystkim chorym odzyskać nadzieję na zdrowie oraz na poprawę swojego funkcjonowania w kontekście wielu poważnych dolegliwości, które dotykają praktycznie każdego. Skutecznie realizowana rehabilitacja jest w stanie nie tylko wydłużyć czas przeżycia pacjentów, ale i znacząco podnieść jakość ich życia.

O co należy zadbać w trakcie rehabilitacji?

Żeby rehabilitacja przyniosła odpowiednie efekty, należy udostępnić dla swoich potrzeb specjalny sprzęt medyczny. Dobór specjalistycznego sprzętu nie kosztuje specjalnie dużo i korzystnie jest zdecydować się na innowacyjnej klasy rozwiązania rehabilitacyjne.

Jak pozyskać sprzęt medyczny:

– zakup w sklepie medycznym lub od użytkowników,
– wypożyczenie w specjalnej wypożyczalni,
– zakup z dofinansowaniem Z PFRON,
– ywpożyczenie z hospicjum domowego, ośrodka pomocy społecznej.

Pomimo redukcji nakładów przez NFZ na rehabilitacje, wciąż warto zainteresować się uzyskaniem wsparcia w tym zakresie. W wielu ośrodkach mających kontrakty z NFZ wciąż istnieje możliwość szybkiego zapisania się na rehabilitację.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *