Taping medyczny

Taping medyczny to metoda przywracająca naturalną sprawność mięśni, popularna szczególnie wśród sportowców i osób aktywnych fizycznie, które są wyjątkowo narażone na różnorakie kontuzje. Stosowany profilaktycznie, a także jako rehabilitacja po urazie, wspiera naturalną regenerację organizmu.

Czym jest taping medyczny?

Choć nazwa brzmi dość enigmatycznie, zapewne każdy z nas zdążył się spotkać z tapingiem medycznym. Jest to metoda polegająca na naklejeniu w miejscu urazu specjalnego plastra, który poprawia krążenie krwi w organizmie. To natomiast przyspiesza proces naturalnej regeneracji, dotleniając komórki i tkanki. Warto wiedzieć, że plaster jest wodoodporny i elastyczny, zapewniając wygodę i komfort użytkowania.

Kiedy stosować plastry?

Taping medyczny sprawdza się we wszelkiego rodzaju kontuzjach, takich jak naciągnięcia, naderwania czy przeciążenia mięśni. Ponadto plastry sprawdzają się przy:

– bólach kręgosłupa,
– obrzękach i krwiakach,
– stanach zapalnych,
– ochronie mięśni i ścięgien przed urazami,
– korekcji wad postawy.

Dużą zaletą plastrów, stosowanych w metodzie tapingu medycznego, jest to, że nie wykorzystują one leków, maści czy olejków, dlatego są całkowicie bezpieczne i nie wydzielają alergenów, dzięki czemu mogą bez obaw stosować je również osoby uczulone na niektóre grupy leków.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *