Maski antysmogowe dla dzieci i dorosłych

Obecnie nikt już nie dziwi się widząc w metropoliach ludzi noszących maski. W dużych miastach bez nich nie da się bowiem oddychać. W Polsce sytuacja również jest coraz gorsza. Smog daje coraz częściej o sobie znać. Co robić w tej sytuacji?

Smog i jego skutki
Kiepskie powietrze pojawia się przede wszystkim w zimie. W sezonie grzewczym produkowane są bowiem ogromne ilości szkodliwych substancji. W najgorsze dni eksperci zalecają dzieciom i osobom starszym pozostawianie w domach, a gdy nie ma takiej możliwości noszenie masek antysmogowych czy masek przeciwpyłowych. Warto takie maski zakupić dla wszystkich członków rodziny.

Jak chronić się przed smogiem?
Maska antysmogowa pełni zasadniczo funkcję filtra. Nie przepuszcza ona wielu szkodliwych dla człowieka substancji – pyłów, alergenów, bakterii, wirusów czy pleśni. Oddycha się w niej lekko i przyjemnie. Poza tym korzyści dla zdrowia są ogromne. Warto jednak pamiętać, że zdolności ochronne masek mogą nieco różnić się w zależności od wybranego modelu. Wybór na rynku w tym zakresie jest coraz większy. Niektóre modele prezentują się wręcz designersko. Mimo to w Polsce maski tego rodzaju wciąż nie cieszą się jeszcze zbyt dużą popularnością. Będzie się to jednak zmieniać, bo smog atakuje coraz mocniej każdego roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *